Bajnok a Barcelona – CR triplázott, de Messinek egy is elég volt a bajnoki címhez!

""

Az már a forduló előtt biztos volt, hogy a Barcelona győzelme esetén egy fordulóval a bajnokság vége előtt bebiztosítja az aranyérmét.

""

A Barca a meccs elejétől irányított, a madridiak jobbára a védekezéssel voltak elfoglalva. A találkozó végig feszült hangulatban telt.  Az első félidőben több helyzet is kialakult mindkét oldalon, főleg Lionel Messi volt aktív, de gólt nem láthattunk.

A második félidőben is a Barcelona irányított, de kevés volt a nagy helyzet. Fernando Torres lövését kellett védenie Bravónak, majd jött újra és sokadszor is Messi, aki újabb zseniális gólt szerzett, ami mint később kiderült, a Barcelona 23. bajnoki címét jelentette. Eddig 41 gólnál és 18 gólpassznál jár a bajnokságban, hihetetlen adat!

MESSI GÓLJA

ÜNNEPLÉS A PÁLYÁN

A Real Madrid eközben Keylor Navasszal a kapuban játszottak Barcelonában, ahol csak a második félidőre tudtak felpörögni a királyiak.

Cristiano Ronaldo első gólját még kiegyenlítették a hazaiak, majd beköszönt Marcelo és CR is berámolt még kettőt, így az Aranycipő egyelőre neki dukál, 45!! találattal.

Atlético Madrid–Barcelona 0–1 (Messi 65.)
Espanyol–Real Madrid 1–3 (Stuani,73., ill. C. Ronaldo 59., 83., Marcelo 79.)
Córdoba–Rayo Vallecano 1–2 (Luso 56., ill. Baena 21., Embarba 78.)
Deportivo La Coruna–Levante 2–0 (Lopo 22., Juanfran 80.)
Elche–Athletic Bilbao 2–3 (Jonathas 32., 45., Aketxe 80., San José 87., Williams 92.)
Getafe–Eibar 1–1 (Hinestroza 33., ill. Borja 36.)
Real Sociedad–Granada 0–3 (El Arabi 74., Ibanez 79., Rochina 88.)
Sevilla–Almería 2–1 (Iborra 65., 71., ill. Bifouma 30.)
Valencia–Celta Vigo 1–1 (Otamendi 71., ill. P. Hernández 8.)
Villarreal–Málaga 2–1 (Moreno 82., 88., ill. Darder 90.)